Denizli Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi
İSTERSENİZ ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE ONAYLI SERTİFİKALI EĞİTİMLERİMİZE KATILIP YAŞAM KOÇU OLABİLİR, İSTERSENİZ SİZE ÖZEL SEANSLARARIMIZA KATILARAK SORUNLARI GERİDE BIRAKIP HAYATINIZI PROGRAMLAYABİLİRSİNİZ.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam Koçluğu, sağlıklı kişinin ihtiyaç, istek ve değerlerini temel alarak, yaşamında hangi konuda (iletişim, aile, sağlık, kariyer vb.) nerede olmak istediğini netleştirdiği sağlıklı kararlar aldığı olmak istediği yere ulaşmak için yaratıcı stratejiler oluşturduğu hedeflerine doğru harekete geçtiği potansiyelini gerçekleştirdiği, gücünü keşfederek toplam yaşam kalitesini arttırdığı interaktif bir süreçtir.

Kısaca daha mutlu, dengeli ve anlamlı bir yaşam için yapılan çalışmadır.

Yaşam Koçu, Danışanına Üç Ana Seviyede Destek Olur
Peki Nedir Bunlar?

  • Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemesi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmesi, karşılan problemlerin çözülmesi
  • Bunları yaparken danışanın başka olay ve durumlara da taşınabilecek yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmesi
  • Aynı zamanda da danışanın “öğrenmeyi öğrenmesi”: Koçluk ilişkisi bittikten sonra da danışanın karşılaştığı durumlardan yararlanırken öğrenmeyi de yetkinliğini geliştirmeye devam etmesi

Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam Koçluğu, yaşamın her alanına koçluk etmek isteyen bireylerin, koçluk sürecini yaşama dair en üst düzeyde nasıl uygulayabileceklerini ve diğerlerinin yaşamlarına bu gelişim sürecini nasıl aktarabileceklerini deneyimleyerek öğreten SERTİFİKA PROGRAMI’dır.

Yaşam Koçluğu süreci; ilk olarak bireylerin olasılıklarla dolu olan yaşamlarında ulaşmak istedikleri duygu, durum veya sonuçları belirlemekle başlar. Sonrasında oraya nasıl varılacağının cevaplarını bireyin kendisine buldurur ve ardından bu cevapların getirdiği sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyonun kaynaklarını yine bireyin ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Ayrıca bu değişimleri gerçekleştirebilecek inanca ulaşabilmesi için müşterinin kaynaklarını ortaya çıkarmasına öncülük ya da liderlik eder. Ek olarak gerekli olan yerlerde müşterinin yapılanma sürecine verilen desteğin eylem adımlarını da sürece taşıyarak kalıcı değişimler gerçekleştirilmesini sağlamak bir diğer önemli basamağı oluşturur. Bu basamakların tümü yaşam koçluğu denilen sürecin ana etmenlerini ortaya koyar.

Uluslararası Onaylı Sertifika, geleceğin gözde mesleğini yapabilme yetkinliği, çalışma saatleri kendiniz tarafında belirlenen bir iş, çift taraflı öğrenme yetisi kazanma, bireysel hedeflerinize ulaşma, hayat kalitenizin sürekli olarak artması, planlama, uygulama, etkili zaman ve duygu yönetimi tekniklerinin kazanımı, kişisel gelişim konusunda profesyonel olma.

Yaşam Koçu Kimdir?

  • Kısaca Koç kişi tarafından arzulanan yaşam ile yaşanan hayat arasındaki dengenin köprüsü olarak tanımlanabilir.
  • Bir Yol arkadaşı konumundadır.
  • Koç; Doğru ve güçlü sorular sorarak cevap arar.
  • Yargısız bir bakış açısına sahiptir.
  • Motivasyon düzeyini arttıran ve iç motivasyonun ortaya çıkmasını sağlayan kişidir.
  • Değerler sistemlerinin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Kişisel Farkındalık düzeyini arttırır.

Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Ülkemizde henüz yeni tanınan mesleklerden bir tanesi olan yaşam koçluğu, aslında iyi ve gerçekleri konuşan bir dost sıfatı taşımaktadır. İş olanaklarının gayet sağlıklı olduğu yaşam koçluğunda profesyonel kişi arayışı her geçen gün artmaktadır.

Yaşam Koçluğu mesleği seçmek isteyenler için profesyonel kişiler tarafından hazırlanan kurslar mevcut. Bu kurslara katılarak, yaşam koçu sertifikası alıp bu konuda uzman hale gelmeniz mümkün.

Eğitimi Al